Будући бруцоши, ако намеравате да упишете Филозофски факултет у Београду, прочитајте овај текст.
Autor: Marija Planić
ФОТО: Rs.n1info
Познато је да се сваке године сви факултети на различите начине представљу будућим бруцошима. Прошле године Филозофски факултет у Београду се будућим бруцошима представио у оквиру тзв. „Vikenda na Filozofskom“. Окупили су се студенти, њихови професори и асистенти са свих катедри да на занимљив, активан и карактеристичан начин представе оно што студирају.
Ове године ће представљање катедри на Филозофском факултету бити у нешто другачијем маниру. Наиме, у понедељак, 30. марта, од 18 до 20х, у малој сали Студентског културног центра (СКЦ) у Београду, будући бруцоши ће имати јединствену прилику да се из прве руке информишу о свему што их занима у вези са одређеним смеровима на Филозофском факултету.
Будући студенти имаће прилику да се упознају са занимљивим темама о којима се мисли, прича и пише на најстаријем факултету Универзитета у Београду - поручују са Филозофског факултета.
Прошлог понедељка, 23. марта, су могли да се информишу о одељењима за психологију, педагогију, социологију и андрагогију, док ће овог понедељка имати прилику да сазнају нешто више о одељењима за филозофију, историју уметности, археологију, класичне науке, историју и о одељењу за етнологију и антропологију.
Поменута одељења се неће представљати појединачно, већ истовремено. Представљање ће се састојати углавном од разговора са будућим студентима, где ће добити све информације о упису (како изгледа пријемни испит), студијским програмима (шта могу да очекују), праксама, студентском животу и сл.
<�имг цласс="лфлоат" срц="хттп://с7.постимг.орг/4ффјyнкд7/плакат_н.јпг" />
ФОТО: Filozofski fakultet u Beogradu
Свако одељење ће имати по неколико столова. Један од њих ће бити предвиђен за информације, које ће будући студенти добити, а тицаће се пријемног испита, где ће моћи да чују и одговоре на сва њихова питања. За другим ће бити интересантан програм, типичан за свако одељење, у виду интересантних тематских плаката, представљања неких проблема са којима се сусреће свака од ових наука итд.
Најстарији факултет Универзитета у Београду
Године 1838., када је актом кнеза Милоша у Крагујевцу основан Лицеј, настао је Филозофски факултет. Данас представља модерну школу која прати све савремене токове европског академског простора.
На Филозофском факултету студира око шест хиљада студената на свим нивоима, од основих до докторских студија. Настава се одвија у оквиру десет студијских одељења - филозофија, социологија, психологија, педагогија, андрагогија, етнологија и антропологија, историја, историја уметности, археологија и класичне науке.
ИЗВОР: <�а хреф="хттп://ввв.ф.бг.ац.рс/">Филозофски факултет у Београду</а> / Studentski kulturni centar Beograd
Марија је заљубљеник у позориште, која кроз сваку своју улогу покушава, најпре да разуме поступке људи у појединим ситуацијама, а потом да своје сазнање пренесе на гледаоце.
Прочитајте и:
Učiti noću ili ne?
Pisanje pomaže pamćenju
Vedra strana života dr D. Dimitrijevića
***
Укључи се! Овај текст настао је нашом жељом да створимо алтернативни веб простор за студенте где могу да пишу и информишу се о оним темама које сматрају важним. Уколико желиш да и ти пишеш за студентску рубрику, твоје идеје су добродошле! Није потребно претходно искуство, већ само заинтересованост за студентска питања. Да бисте се пријавили кликните OVDE. Пријем нових новинара вршимо до сваког првог дана у месецу!
Желим повремено да добијам мејлове од портала о вестима, најновијим конкурсима и активностима OVDE
Odricanje od odgovornosti