Tweet

Прва у низу обука о инклузивном образовању и улози медија, у организацији Фондације за отворено друштво Србије и Центра за интерактивну педагогију (ЦИП Центар), одржана је у четвртак, 18. маја у Установи културе Пароброд у Београду.

Autor: Tanja Mijatović

Фото: Friendship Circle of Michigan

Обука о инклузивном образовању и улози медија, којој су присуствовали и чланови Студентске рубрике портала iSerbia, имала је за циљ да укаже на улогу и значај који медији имају за развој инклузивног образовања у Србији, како традиционални, тако и онлајн медији, те да допринесе побољшању тренутне ситуације у којој теме образовне и социјалне инклузије заузимају веома мало медијског простора. Једна од основних намера организатора била је и да кроз едукацију новинара о различитим аспектима инклузивног процеса непосредно утичу и на квалитет медијских садржаја о инклузији, како би се шира јавност на прави начин информисала о важности обезбеђивања квалитетног и праведног образовања за свако дете и друштво у целини.

<�имг цласс="рфлоат" срц="хттпс://с4.постимг.орг/р5иуах18т/тyпевритер-1031317_1280.јпг" />

Фото: Pixabay

Први део радионице водила је психолошкиња и експерткиња за инклузивно образовање Јелена Марковић, која је говорила о основним принципима и вредностима инклузивног образовања, проблемима који се у пракси најчешће јављају, релевантним изворима података као бази аналитичког новинарства и улози медија о креирању ставова о инклузивном образовању. Други део радионице водила је Тамара Скрозза, новинарка недељника „Време“, ауторка курсева Етика у медијима, Етика за новинаре и ко-ауторка публикације Кодекс новинара Србије, која је говорила о језику извештавања о „осетљивим групама“.

<�имг цласс="рфлоат" срц="хттпс://с8.постимг.орг/6лт7еад91/невс-1591767_1280.јпг" />

Фото: Pixabay

Осим у Београду, планирано је да се до краја маја обуке за новинаре на тему Медијски допринос развоју инклузивних заједница одрже у још три града у Србији: Нишу, Новом Саду и Крагујевцу. Након завшетка обука, биће отворен конкурс у оквиру којег ће новинари, који су прошли обуку, имати прилику да креирају релевантне аналитичке чланке и друге медијске прилоге на теме из области социјалне и образовне инклузије: концепту инклузивног приступа образовању, квалитету и праведности образовања у Републици Србији, значају развоја инклузивног друштва и добитима за дете, породицу и заједницу, и сл. У оквиру конкурса биће подржано до 10 медијских прилога (чланци, ТВ и радио емисије).


Тања је студент, љубитељ уметности, воли да пише и да слободно време проводи са пријатељима.

***

Прочитајте и:

Kakvo je stvarno stanje inkluzije u visokom obrazovanju?
5 načina da se pripremiš za fakultet
Kako se povezati sa studentima u inostranstvu?

***

Укључи се! Овај текст настао је нашом жељом да створимо алтернативни веб простор за студенте, где могу да пишу и информишу се о оним темама које сматрају важним. Уколико желиш да и ти пишеш за студентску рубрику, твоје идеје су добродошле! Није потребно претходно искуство, већ само заинтересованост за студентска питања. Да бисте се пријавили кликните OVDE. Пријем нових новинара вршимо до сваког првог дана у месецу!


Желим повремено да добијам мејлове од портала о вестима, најновијим конкурсима и активностима OVDE

Odricanje od odgovornosti

Tweet
Коментари

ВЕСТИ