
Крушевац је један од већих градова у Србији, али без обзира на то, млади немају довољно могућности за исказивање. Ипак, група средњошколаца решила је да то промени и преузме иницијативу како би унела свежину у културни и друштвени живот овог града. Имамо прилику да разговарамо са ученицом средње Медицинске школе, Дијаном Базић, која је део пројекта првог хорор филма под називом „Пали анђео“, снимљеног управо у овом граду.
Шта учинити да се живот младих промени на боље, да има више дешавања, и шта је то што би ти конкретно учинила?
Да би се млади више активирали, сматрам да би требало да постоји више удружења која би се бавила различитим проблемима младих, груписала их по интересовањима као што су музика, плес, глума, сликање, страни језици и томе слично. Тиме би та удружења дала шансу већем броју деце да се што више ангажују, укључе у културна дешавања града и још много тога.
Коју музику слушаш? А твоји другари?
„О укусима не треба расправљати“. Свако слуша оно што му највише прија, што га опушта, на тренутак искључи. Лично, слушам све врсте музике у зависности од места где се налазим, окружења, расположења. Могу да запевам неки народњак, одиграм под електро и излудим под рок. Исто тако и моји пријатељи.
Како си одреаговала уопште на идеју прављења хорор филма?
Идеја о снимању хорора припада нашем редитељу Марку Маринковићу. За мене је био
један изазов, да се опробам у нечему новом с обзиром на то да сам и пре тога сарађивала са поменутим аутором али у потпуно другим жанровима. Све непознато је занимљиво па тако и идеја о снимању хорора.
Шта мислиш, како си се снашла у свему томе?
Снашла сам се прилично добро, наша екипа је одавно уиграна, знамо се од раније, доста се дружимо и приватно тако да су нам сама снимања била јако интересантна и забавна , а са друге стране и доста захтевна.
Какве су биле реакције људи који су то гледали?
Премијера филма одржана је 27.04.2013. године, реклама је кренула месец дана раније и доста људи је било обавештено о нашем пројекту. Било је доста заинтересованих а и многи од њих су и дошли на прву пројекцију. Коментари су били углавном позитивни, наравно да има критика али то је свакако неизбежно јер је филм аматерски, сниман са скромним буџетом, само са добром вољом и невероватним ентузијазмом.
Да ли си задовољна подршком и рекламом коју вам је град Крушевац обезбедио?
Имали смо доста проблема са простором за снимање јер нисмо добили подршку од стране Културног центра Крушевац чије су просторије биле намењене нашем првобитном сценарију. Нашу идеју је подржало Позориште, сам управник са својим уредницима, такође и сами глумци који су нам давали стручне савете а и понеки учествовали у самом снимању.
Имате ли идеју да се још негде појавите са том причом?
Наравно да се надамо да неће остати само на овоме. Трејлер нашег филма објављивале су многе странице на друштвеним мрежама из најразличитијих земаља почевши од Америке до Новог Зеланда.
Каква је атмосфера владала у току ваше сарадње?
Било је дана, тачније ноћи када уопште нисмо ни имали осећај да снимамо тако један озбиљан пројекат јер смо били максимално опуштени у комуникацији и међусобном дружењу.
Који су вам планови за будућност? Да ли у плану имате неки сличан подухват, или пак другачији?
За планове је пре свега одговоран наш редитељ Марко Маринковић. Код њега је инспирација увек присутна, проналази је у ситницама, у окружењу, јако креативан и доста посвећен младић. Ми ћемо га са задовољством подржати у било каквој новој идеји.
***
ПОСТАНИ ДОПИСНИК! Уколико и ти желиш да постанеш дописник и пишеш о младима из свог краја, пријави се попуњавањем кратког формулара. Више информација и линк ка формулару ovde. Није неопходно претходно искуство, већ искључиво ентузијзам и жеља да се добар глас о твом крају далеко чује! Отворено за све младе од 15 - 35 година.
<�а хреф="хттп://ввв.исербиа.рс/филе/Одрицање_од_одговорности_вик.пдф" таргет="_бланк">Одрицање од одговорности