
FOTO: Sve vesti
Priredila: Milica Savić
Odmah priznajte grešku i nemojte je ulepšavati!
Nakon toga što priznate grešku, izvinite se i kažete da ćete nastojati da rešite problem koji je nastao. Profesor menadžmenta na Stanfordu, Robert Satn, napisao je knjigu „Good Boss, Bad Boss“, u kojoj daje recept za efektivno izvinjavanje: prva stvar koju treba da uradite je da ne ulepšavate svoju grešku, već samo da je prihvatite i priznate.
Ne pitajte da li treba - izvinite se!
Izvinjenje mora da bude podudarno veličini greške koju ste napravili. Možda nije dovoljno samo „izvini“. Zato razmislite kako ćete to učiniti, jer može da bude presudno i za vaše ostajanje na radnom mestu. Ono što je još bitno je da ne koristite frazu „Žao mi je, ali“. Stručnjaci su istakli da su rezultati istraživanja pokazali da korišćenje reči „ali“ nakon izvinjenja utiče na to da izvinjnje deluje neiksreno.
FOTO: Večernje novosti
Ponudite plan rešenja ili pomognite u saniranju problema!
Kada se greška dogodi već je kasno za objašnjenja kako se to dogodilo. Odmah treba ponuditi plan rešenja ili makar pomoći da se do njega dođe, a na kraju bi bilo poželjno da obećate šefu da se takva stvar više nikada neće ponoviti i da ćete pažljivije raditi svoj posao.
Džek Deli, biznismen koji je upravljao velikim timovima tokom svoje karijere, kaže da je na zaposlene koji naprave grešku i odmah pokušaju da pronađu način da je isprave gledao kao na odgovorne osobe na koje može da računa i koje mogu da rade dobro pod pritiskom.
FOTO: Ona portal
Pokažite da ste nešto naučili iz greške!
Prema Satnu, poslednji korak u izvinjavanju ne treba da bude obećanje da se to više neće ponoviti, čak i ako ste sigurni da neće. Umesto toga, objasnite šta ste sve naučili i šta ćete drugačije uraditi u budućnosti.
Izvor: Super žena B92 , Lepota i zdravlje
Milica je devojčurak, a voli da peva, piše, čita i ne zaboravlja da se smeje.
Pročitajte i:
A mogu li i ja da postanem programer?
Povlastice kao korporativna kultura
Šta ako nemamo radno iskustvo?
***
Vaš omiljeni portal, iSerbia, konačno izlazi iz okvira onlajn sveta i organizuje edukativno druženje iStupi iz mase diplomiranih - kako da se što pre profesionalno aktiviraš? Svi ste pozvani! #iStupi
***
Ovaj tekst nastao je našom željom da stvorimo alternativni veb prostor za mlade gde mogu da pišu o onim temama koje smatraju važnim, iskreno i bez ograničenja! Ukoliko želiš da i ti budeš član našeg mladog tima tvoje ideje su dobrodošle! CV i jedan tekst pošalji na [email protected] uz Cc na [email protected], sa naznakom "Prijava / novinar". Otvoreno za sve od 15 do 35 godina. Prijem novih novinara vršimo do svakog prvog dana u mesecu.
Želim povremeno da dobijam mejlove od portala o vestima, najnovijim konkursima i aktivnostima OVDE




