Tweet

Да ли знате који су то друштвени проблеми који нас окружују и са којима се свакодневно сусрећемо? Да ли сматрате да је структура друштва таква да нам константно даје задатке чијом реализацијом унапређујемо не само себе већ и сопствено окружење, али и комплетну друштвену заједницу?

Autor: Марија Димић

ФОТО: Portalmladi

Изазови на које наилазимо су разноврсни. Недостатак образовања, дискриминација, мањак лидерства, апсолутно непоштовање основних људских права, само су неки од њих. За решавање конкретних проблема неопходно је да, првенствено, покажемо свест о важности побољшања структуре самог друштва. Круцијална је спремност на акције, али и иницијатива. Делањем оснажујемо структуру чији сегмент и желимо да будемо, а кључ креирања позитивних промена налази се управо међу младима широм света.

Да ли би требало да чекамо да други ураде нешто за нас или ћемо ми бити покретачи користећи прилике које нам се пружају? Једна од прилика је и Global Citizen - интернационални програм волонтирања, намењен младим људима који желе да раде на личном усавршавању, откривању нових култура и ширењу своје. Чини га мрежа пројеката широм света који се баве темама попут мултикултуралности, толеранције, едукације младих и ширења свести о глобалним проблемима попут људских права, едукације и лидерства. Кроз тимски рад, у интернационалном окружењу, стиче се искуство у невладиним огранизацијама, школама, на Универзитетима и у летњим камповима.

Млади у Нишу имају јединствену прилику да у оквиру овог интернационалног пројекта опробају себе, своје способности, постану лидери своје, али и неке друге земље. Пројекат подразумева одлазак у неку од земаља попут Италије, Русије, Египта, Туниса, Пољске, Мађарске, али и низа других где ће осим боравка од 6 до 8 недеља у некој од тих земаља, студенти имати прилику да раде на себи, бити учесници у побољшању одређене локалне заједнице, али ће бити и лидери у својој земљи.


Решавајући неки одређени друштвени проблем пружа се могућност утицаја на стотине младих са којима ће студенти током тог периода сарађивати. Утицаће директно на њихове животе и помоћи им да знањем и искуством буду мотивисани и успешни у креирању бољег друштва. Неки од бенефита овакве врсте волонтирања јесу и упознавање са другом културом, обичајима и традицијом, изградња сопствене личности, стицање нових искустава, али и унапређење презентационих, лидерских и комуникационих способности.

Промоција пројекта, као и сви детаљи везани за овакав тип волонтирања биће представљени младима у Нишу 3. априла у 20х на Економском факултету, а сви заинтересовани више информација могу наћи и на zvaničnom sajtu .

Реализатор самог пројекта јесте студентска организација AIESEC, уједно и највећа интернационална организација вођена од стране студената. Организација постоји у преко 100 земаља света и броји преко 100.000 чланова које кроз програме пракси и волонтирања подстичу да постану носиоци позитивних промена.

Покрени. Учи. Стварај. Живи дане вредне памћења. Делај, јер једино тако ствараш друштво чији си одраз!

<�имг цласс="флоат" срц="хттп://с6.постимг.орг/ино7иавy9/1461503_740240332671429_198287410_н.јпг" />

ФОТО: <�а хреф="хттп://порталмлади.цом"> Порталмлади </а>


***
Волите да пишете у слободно време? Желите да видите своје текстове на порталу иСербиа? Није потребно искуство, већ само жеља и идеје! ЦВ и један текст пошаљите на [email protected] уз Цц на [email protected], са назнаком "Пријава / новинар". Отворено за све од 15 до 35 година Пријем нових дописника врши се најкасније сваког првог дана у месецу.

Желим повремено да добијам мејлове од портала о вестима, најновијим конкурсима и активностима OVDE

Odricanje od odgovornosti

Tweet
Коментари

ВЕСТИ