ОМГ, ит ис ГМО! Да ли је рециклажа гњаважа? Како направити еколошку кућу? Колики је твој еколошки отисак? су само нека од питања којима ће се бавити четврти међународни фестивал зелене културе Греен фест.

Autor: Тамара Атанасковић
ФОТО: QueensGreenFest
Green fest ће се одржати од 13. до 15. новембра у Дому омладине Београда. Програм фестивала је бесплатан и обухвата три сегмента: филмски програм, образовни програм и изложбени програм. Обзиром на ограничен капацитет, посетиоци треба да резервишу своје место слањем основних података (име и презиме, годиште и број телефона) на [email protected]
Фестивал је намењен првенствено омладини, и ове године ће кроз образовни програм „Green Field“ угостити преко 1000 школараца и студената. Реализоваће се едукативне радионице на тему еколошког активизма, еколошког отиска, експеримената на животињама... А са студентима ће се водити панел дискусија о извештавању медија о животној средини, предавање о пасивној архитектури. За њих је припремљена и радионица о професионалним изазовима у заштити предела.
<�имг цласс="флоат" срц="хттп://с6.постимг.орг/вјрипqцб5/а9ццд7цд1ц4267а50ц67ац0бд7180172_XЛ.јпг" />
ФОТО: Cuzs
Сви заинтересовани програм фестивала могу преузети ovde.
РАДИОНИЦА: ПРОФЕСИОНАЛНИ ИЗАЗОВИ У ЗАШТИТИ ПРЕДЕЛА
Среда, 13.11.2013. 16 часова
Трајање: 60 минута
Значај заштите природних добара одавно је препознат. Међутим, који су изазови на путу повећавања територије под заштитом? Уз помоћ представника Завода за заштиту природе Србије, Министарства природних ресурса, рударства и просторног планирања и Секретаријата за заштиту животне средине града Београда, кроз тимски рад у групама и дискусију, сазнајте како да савладавате професионалне изазове.
ПАНЕЛ ДИСКУСИЈА: МЕДИЈИ И ЖИВОТНА СРЕДИНА
Четвртак, 14.11.2013. 15 часова
Трајање: 120 минута
Масовни медији су одавно постали преносници свих информација које нас занимају. Животна средина као окружење у ком живимо није добила такав третман. Колико је тема животне средине међу приоритетима медијских кућа у Србији? Да ли комерцијални медији имају потребу да се баве овом темом? Колико су квалитетне информације које добијамо од њих? Да ли медији и јавност могу бити покретач друштвених промена? Ово су само нека од питања на која ћемо покушати да нађемо одговор у оквиру панел дискусије.
Учествују:
Иван Цвејић – главни и одговорни уредник, Новинска агенција Бета,
Игор Рилл – уредник, Национална Географија Србија,
Слободан Бубњевић – уредник комуникација, Центар за промоцију науке и
Душка Димовић – директор програма у Србији, Светски фонд за природу
ПРЕДАВАНЈЕ: КАКО НАПРАВИТИ ЕКОЛОШКУ КУЂУ
Петак, 15.11.2013 16 часова
Трајање: 60 минута
Више информација о овогодишњем Фестивалу можете наћи на www.greenfest.rs
<�имг цласс="флоат" срц="хттп://с6.постимг.орг/yплтк8фрл/5фдф833ф8дб31977бц4ббфф55де4944д.јпг" />
ФОТО: Pinterest
Замислите да дрвеће емитује Wifi, тада бисмо садили много дрвећа и вероватно бисмо и планету спасили. Штета што дрвеће производи само кисеоник који удишемо.
***
ПОСТАНИ ДОПИСНИК! Уколико и ти желиш да постанеш дописник и пишеш о младима из свог краја, пријави се попуњавањем кратког формулара. Више информација и линк ка формулару ovde. Није неопходно претходно искуство, већ искључиво ентузијзам и жеља да се добар глас о твом крају далеко чује! Отворено за све младе од 15 - 35 година.
Желим повремено да добијам мејлове од портала о вестима, најновијим конкурсима и активностима OVDE