Tweet

Pre samo nešto više od mesec dana, 14. februara na talasima radio Sombora (97.5 MHz) emitovana je prva radio emisija sombirskih srednjoskolaca ,,Voltaža uma“.
Emisiju koja za temu ima probleme mladih poput alkoholizma, zavisnosti i diskriminacije, priprema tim mladih srednjoškolaca.

Oni funkcionišu poput lanca u kome je svaki član tima podjednako važan. Naime, svaki član radi na određenom sektoru, koji proučava, istražuje a zatim priprema za emisiju. Na ovaj naličin oni stvaraju savršen spoj koji perfektno funkcioniše.

Da postojanje ove radio emisije nije bezazleno, dokazao je intervju sa Kikijem Lesendrićem. On je 16.marta u Somboru održao koncert sa Pilotima, i pristao je da doprinese ovoj emisiji. U emisiji je pričao o raznim stvarima poput porekala njegovog nadimka, o turneji po Srbiji kao i o albumu koji trenutno promoviše pod nazivom ,,Slučajno i zauvek“. Na kraju svog intervjua poručio je svim slušaocima da želi da im što pre dođe vedro i lepo proleće.

U emisiji su gostovali i pripadnici raznih organizacija koje se bave mladima. Tako je Irena Krendić iz Savetovališta za mlade, u emisiji govorila o reproduktivnom zdravlju. Slušaoci su mogli da saznaju koja je razlika između ljubavi i zaljubljenosti, kao i gde, ili kome mogu da se obrate ako imaju neki problem.

Alkoholizam među mladima je još jedan problem društva kojim se bavila ekipa Voltaže uma. Na ovu temu u emisiji govorio je dr. Milan Božina, iz Službe hitne pomoći u Somboru. On je istekao da je alkohol poput droge koja napada organizam, i da se mora učiniti sve kako bi se zastupljenost ove pojave među mladima smanjila.

U sledećim emisijama saznajemo da će biti reč o različitim srednjim školama i fakultetima na teritoriji Srbije. Ekipa će raditi istraživanje koje škole predstavljaju najbolji izbor pri upisivanju, kao i koji fakulteti pružaju najbolju mogućnost za napedovnje.

Ako želite da poslušate emisiju ,, Voltaža uma “, upalite svoje radio prijemnike četvrtkom u 17 i 30h, na talase radio Sombora (97.5 MHz). Na vama je samo da uživate uz muziku i bogati program koji su za vas pripremili somborski srednjoškolci: Vladimir Parčetić, Milan Kovač, Isidora Vukičević, Nevena Brdarić, Dunja Hajduković, David Strilić, Jelena Nikšić, Đorđe Leka, Marigona Kajtazi, Nikola Tomas, Maja Gajić, Milica Vasiljević...

***

POSTANI DOPISNIK! Ukoliko i ti želiš da postaneš dopisnik i pišeš o mladima iz svog kraja, prijavi se popunjavanjem kratkog formulara. Više informacija i link ka formularu ovde. Nije neophodno prethodno iskustvo, već isključivo entuzijzam i želja da se dobar glas o tvom kraju daleko čuje! Otvoreno za sve mlade od 15 - 35 godina.

Odricanje od odgovornosti

Tweet
Komentari