
Да Суботица поред Пионировог „Меденог срца“, има и оно са мало више људске димензије, јасније је након хуманитарног концерта који је препунио клуб „Складиште“.
Концерт је одржан како би се помогло шесточланој социјално угроженој породици Вукотић, која је пажњу привукла Блицовој хуманитарној акцији, којој су се потом придружили млади из фондације „Данило Киш“.
Позитивни ефекат хуманости показала је и препуна кутија за приходе, од којих ће бити купљено најпотребније за Дијану Иву, Марију, Кристијана и Милета, малишане породице Вукотић.
Мајка четворо малолетне деце, задовољна је Блицовом акцијом која је финансирала оправке на њиховом дому, али оно што је концерт допринео је да деца добију најпотребније. „Захваљујем се свима који учествују у акцији и драго ми је што има толико добрих људи који су спремни да помогну“- рекла је она.
Концерт који је поред публике усрећио и оне најугроженије, сигурно је прави пример да имамо осећаја и за друге људе. „Драго ми је што сам својим присуством на овако квалитетном концертном програму заправо допринела да ставим осмех и на лица људи које не познајем али за које знам да им је помоћ сигурно потребна. Добро је да постоји иницијатива да будемо хумани“- изјавила је наша суграђанка Светлана Цветковић.
На концерту су наступали популаран клупски бенд Перпетуум Мобиле и учесница шоуа „Ја имам таленат“ Хајналка Буш, поред којих се појавио и најмлађи суботички бенд „Тимебреакерс“.
***
ПОСТАНИ ДОПИСНИК! Уколико и ти желиш да постанеш дописник и пишеш о младима из свог краја, пријави се попуњавањем кратког формулара. Више информација и линк ка формулару ovde. Није неопходно претходно искуство, већ искључиво ентузијзам и жеља да се добар глас о твом крају далеко чује! Отворено за све младе од 15 - 35 година.