Tweet

Коме треба Ник Вујичић када можете сами да се мотивишете? Није лако превазићи емоционалне проблеме да бисте могли да извршите обавезе када бисте најрадије седели на каучу. То је обавезно, осим уколико нећете сносити последице ако јавите шефу да сте болесни и спавате до подне.

Фото: 500px

Превела: Катарина Ковач

Овај текст није за оне који никад не одлажу обавезе, губе пажњу или одуговлаче када треба да ураде нешто битно. За нас остале, добро је имати списак мотивационих подстицаја да нам помогне да наставимо с радом.

Како да избегнете мотивацију

Најбољи начин да се мотивишете је да организујете свој живот тако да ни не морате да се мотивишете. Ако вам је одлазак на посао стална борба, можда је време да почнете да размишљате о промени посла. Замисао је да би одређене мотивационе технике требало да буду подршка, а не редовна рутина.

Ово су неке ствари које би требало да узмете у разматрање како би посао текао природнијим током:

Страст: Радите ствари које буде страст у вама. Сви морамо да радимо ствари које не желимо да радимо, али уколико вам се живот састоји само из досадних обавеза, то значи да имате проблем који би требало решити.
Навике: Не можете све да радите механички, али је доказано да стварање неколико навика може створити темељ за организацију дана. Уколико се будите у исто доба, радите посао у исто време и имате сличну продуктивну рутину, тиме олакшавате да то исто урадите и наредног дана.
Ток рада: Ток рада је стање у ком вам је ум у потпуности сконцентрисан на постојећи задатак. Иако има много фактора који доприносе овом стању, велики део тога је да је ниво изазова добар. Нађите начине да прилагодите своје задатке тако да буду у тој златној тачки између досаде и излуђујуће фрустрације.

Савети за мотивацију

Упркос свом највећем труду можете наићи на неуспех чак уз страст, навике и окружење које подстиче ток рада. У том случају, време је да нађете емоционални подстицај који ће вам помоћи да кренете с радом. Ово су неки:

1. Присетите се разлога „зашто“ - Концентрисање на досадан задатак га не чини ништа занимљивијим. Можете га учинити занимљивијим ако се мало удаљите и запитате себе зашто уопште радите то. Уколико не можете да смислите разлог зашто, онда вероватно не би требало да се замарате са тим.
2. Одлучите се за пет – Крените са радом само пет минута. Често ће тих пет минута створити подстицај који ће помоћи да наставите с даљим радом.
3. Крећите се – покрените тело као да сте изузетно мотивисани да урадите нешто. Овакав приступ претварања да сте мотивисани се може учинити блесавим или баналним, али стварно делује.
4. Откријте следећи корак – Понекад је немогуће радити на пројекту. Све што тада можете да урадите је да се сконцентришете на следећи корак. Борба са гомилом посла без неке структуре ће само довести до одлагања тог посла. Поделите га на делове које можете појединачно да решите.
5. Сазнајте шта вам смета – Шта вас спречава да урадите посао? Не дозволите да се та сметња настави, него изолујте и решите проблем. Да ли сте немотивисани зато што сте уморни, љути, неспокојни или зато што се бојите? Можда зато што нисте сигурни да имате довољно времена или зато што задаци које сте поделили и даље нису урађени?
6. Деконструишите своје страхове – Вероватно немате фобију од извршавања обавеза, али истовремено неки прикривени страхови могу да вас спрече да завршите посао. Изолујте непознанице и уверите се да можете да поднесете најгори могући случај.
7. Нађите партнера – Нађите некога ко ће вас мотивисати када се осећате лењим. На пример, имајте пријатеља с којим ћете ићи у теретану. Осим што ће приметити ако сте се угојили, уколико имате пријатеља ћете се више мотивисати да јаче тренирате у оним тренуцима када бисте иначе одустали.

<�имг срц="хттп://с29.постимг.орг/7ц4р0п4зб/Листа_обавеза_03_2016.јпг" />
Фото: <�а хреф=" хттп://500пx.цом"> 500пx </а>

8. Покрените свој дан – Испланирајте сутрашњи дан. Устаните раније и распоредите важне ствари тако да их урадите рано ујутру. Грађење моментума од раног јутра ће вам помоћи да наставите тим темпом током дана.
9. Читајте књиге – Не само мотивационе и књиге за самопомоћ, него било коју књигу која садржи нове идеје. Усвајање нових идеја покреће мождане вијуге и даје мотивацију. Учење нових идеја покреће ваш мозак, тако да ће вам требати мање времена да завршите своје обавезе.
10. Набавите добре алате – Ваше окружење може имати кључан ефекат на ваш ентузијазам. Спори компјутери, неефикасне апликације или возило које се стално квари вам може одузети мотивацију. Стварање мотивације је скоро исто толико битно колико и избегавање замки које је могу сузбити.
11. Не постоје мали проблеми – Најгори убица мотивације је суочавање са наизглед малим проблемом који доводи до бескрајне фрустрације. Себи представите мале проблеме као да треба да се реше на исти начин као и већи проблеми, иначе ће вам уништити преосталу жељу за радом.
12. Створите мантру – Нађите неколико изјава које ће вам помоћи да се сконцентришете и мотивишете. Нема везе ако су узете са неког кичастог мотивационог постера или ако је то само неколико речи које вам говоре шта да урадите. Уколико нисте сигурни одакле да кренете, добра мантра је: „Урадите то сада!“.
13. Градите на успеху – Успех ствара успех. Када тек победите, лако се осећате мотивисаним да урадите било шта. Емоције углавном нису везане за одређену ситуацију тако да мала победа у виду комплимента од колеге или завршавања две трећине задатка до поднева вас може претворити у силу која руши! Постоји много начина да створите мале успехе раније како бисте имали мотивацију за касније. Организовање листе обавеза или одређивање јасних задатака као што је тренирање ујутру или понављање афирмација може да упали.

Извор: Lifehack

Катарина је студент енглеског језика који верује да је све могуће уколико се довољно жели.


***

Прочитајте и:

Šta uraditi pre 30. za kvalitetan život sa 50?
Zašto je važno da imate hobi?
Šta raditi kada smo suočeni sa previše izbora?

***

Овај текст настао је нашом жељом да млади који желе да се опробају у превођењу текстова то искуство стекну и унапреде код нас. Уколико желиш да будеш преводилац у нашем младом тиму ЦВ уз један преведени текст, са изворним, пошаљи на [email protected] са назнаком Пријава/Преводилац. Отворено за све од 15 до 35 година. Пријем нових чланова вршимо до сваког првог дана у месецу.

Желим повремено да добијам мејлове од портала о вестима, најновијим конкурсима и активностима OVDE

Odricanje od odgovornosti

Tweet
Коментари

ВЕСТИ