Druga Enter konferencija te čeka!
Pixabay

ENTER konferencija 2017. godine

Prvu ENTER konferenciju koja se desila aprila 2017. obeležila su neka od imena sjajnih žena koje su aktivne na domaćoj, ali i internacionalnoj IT sceni, oko 500 posetilaca tokom dva dana, preko 20 govornica i govornika i radionice za preko 100 učesnika i učesnica.

Tema

Konferencija je ovoga puta posvećen aktuelnim tehnološkim temama, sa posebnim osvrtom na oblasti kao što su Blockchain, AI, Data Science i Internet of Things.

Motiv

„Talks of today, tech of tomorrow” je ovogodišnji lajtmotiv, koji sugeriše da će kroz različite programske celine biti reči o trendovima na tehnološkoj sceni i njihovoj primeni. 

Predavači

U okviru Tech Track-a, Vladimir Lelićanin iz OriginTrail-a će govoriti o prednostima koje tehnologija blockchain donosi u rešavanju poslovnih problema. O ovoj tehnologiji govoriće i Ivan Bjelajac, operativni direktor kompanije GoDaddy i suosnivač MVP Workshop-a.

Nebojša Stojanović i Nenad Gligorić iz DunavNET-a pričaće o primeni IoT-a u proizvodima masovne potrošnje, kao i o pravnim regulativama koje se tiču razvoja softvera prema GDPR-u.

O trendu upotrebe Data Science-a u marketingu govoriće nam Dina Dicić

Nina Stojanović i Anđelka Zečević sa Matematičkog fakulteta održaće predavanja o razvoju veštačke inteligencije i machine learning-u. Ovo su samo neki od učesnika, a kompletnu listu predavača možete videti na sajtu konferencije.

Radionica i panel diskusija

U radioničarskom delu programa, učesnici će imati priliku da steknu praktično znanje o aktuelnim tehnologijama. Kroz radionicu o programskom jeziku R će kroz niz demonstracija i praktičnih vežbi naučiti osnovne koncepte korišćenja R-a, kao i načine korišćenja R-ovih alata potrebnih za data science projekte. Učesnici će imati mogućnost i da učestvuju na radionici o Apache Spark, tehnologiji za obradu podataka koja se koristi uz pomoć Java, Python, Scala ili R programskog jezika. Još neke tehnologije sa kojima će učesnici moći da se praktično susretnu kroz program radionica su i Electron, Node, Angular.JS, Phoenix (Websocket) i WebRTC. Prijave za radionice se mogu izvršiti ovde.


Posebno zanimljiv deo programa čine panel diskusije gde će biti reči o GDPR-u (25. aprila). Ova tema je značajna za sve kompanije koje na bilo koji način obrađuju podatke o ličnosti ljudi iz EU koje će morati da se prilagođavaju ovoj regulativi. HR menadžeri imaće priliku da razmene iskustva o metodologiji Inbound regrutacije (26. aprila), načinima na koje je kompanije sprovode i koliko uspešno.


Još jedna programska celina na ovogodišnjem ENTERU biće i Short Talks, gde će, između ostalog, biti reči o programskom jeziku Elixir, testiranju softvera, ali i budućnosti AI-a. Takođe, u okviru ovog dela programa predstaviće se i Đorđe Đorđević, osnivač i menadžer GarageLab-a, hardverskog makerspace-a/labaratorije fokusirane primarno na Internet of Things (IoT) i elektroniku. Predstaviće nam se i nedavno osnovana inicijativa SBI (Serbian Blockchain Initiative).

Kada i gde?

Konferencija ENTER održaće se 25. i 26. aprila 2018. godine u Jugoslovenskoj kinoteci.

Prijava

Ulaz na ENTER konferenciju je i ove godine besplatan, ali je broj mesta ograničen, pa je neophodno registrovati se preko formulara koji je dostupan na sajtu ENTER konferencije.

Organizatori

Konferenciju organizuje udruženje građana Spacevent u saradnji sa međunarodnom mrežom ACM (Assosiation for Computing Machinery).

Za sve informacije i novine u vezi sa konferencijom posetite www.enterconference.net