Dođi na prvu ENTER konferenciju!

FOTO: Enter conference

ENTER treba da postane mesto susreta, razmene znanja i iskustva, ali i mesto inspiracije i ohrabrenja i otvoren je za sve.

U ovogodišnjem programu čućemo programerku i profesorku Goldsmith univerziteta o tome kako su sve popularnije igre koje u kombinaciji sa tehnologijom ljudsko telo čine ravnopravnim delom iskustva igranja igara. Milica Đurić Jovićić iz Inovacionog centra ETF-a će nam objasniti kako je od analize hoda na štiklama došla do prvog bežičnog senzorskog sistema za analizu hoda u Evropi, a koji se danas koristi na klinikama širom sveta. Biće reči o novoj mobilnoj industrijskoj platformi koja bi trebalo da unapredi poslovanje različitih grana industrije, ali i kako VR, AR, AI i IoT utiču na budućnost mobile i web razvoja. Tu su i teme posvećene modernoj verifikaciji softvera, tehnologiji u službi obrazovanja, robotici, a od Google inženjerke ćemo saznati kako izgleda ceo proces apliciranja za posao u ovoj kompaniji, ali i šta je to na čemu trenutno radi.

Kako izgleda kad počneš da se baviš programiranjem sa 22 godine, a onda uspeš da vrtoglavo napreduješ i radiš sa različitih krajeva sveta, podeliće sa nama Jelena Ristić. Čućemo i aktuelnu svetsku i evropsku prvakinju u kik boksu, Dianu Dabetić, koja će govoriti o sličnostima između ovog sporta i C# programskog jezika. Sa Marijom Boljanac, softverskom inženjerkom, razgovaramo o radu u okviru Top Eleven tima, a saznaćemo i čemu vas sve nauči rad u marketingu od menadžerke za odnose sa javnošću vrlo uspešnog estonskog startapa, kao i koja je uloga emocionalne inteligencije u poslu.

Pored ovih i drugih predavanja, u okviru programa ENTER konferencije biće održane i radionice: “VR za sve”-kreiranje VR iskustva za smart telefone koju će voditi Phoenix Perry i radionica posvećena razvojnom ciklusu web aplikacija koju nam sprema dvojac iz EXECOM-a. Više informacija o radionicama i načinu prijavljivanja pogledajte na sajtu ENTER konferencije.

Za one koji bi aktivnije da se uključe u razgovor, moći će to da učine za vreme panela posvećenog nedostatku kadrova u IT-u, kao i tokom razgovora o ženama u tech preduzetništvu.

Ulaz na ENTER konferenciju je besplatan, ali je broj mesta ograničen, pa je neophodno registrovati se preko formulara koji je dostupan na sajtu ENTER konferencije. Svi oni koji ne stignu da se prijave na vreme, program konferencije će moći da prate putem live stream-a.

Aktuelne vesti i informacije u vezi sa ENTER-om možete pratiti na sajtu, Facebook, Twitter i Instagram stranama uz zvanični hashtag konferencije - #entercon